Siemens - RFID-lezer - 6GT2831-6AA60
Aanbevelingen
Productomschrijving
6GT28316AA60 SIMATIC RF1000 AC CESS CONTROL READER RF1060R, ISO14443A/B MIFARE, I
SIMATIC RF1000 Access control reader RF1060R; ISO 14443 A/B Mifare, ISO15693 USB port; IP65 front, -25 to +55 °C; 90 x 62 x 25 mm LxWxH; with integrated antenna, incl. 1.8 m USB connecting cable . SIMATIC RF1060R. The Access Control Reader for employee badges and transponders with USB interface is the solution for industrial access control. It enables the identification of operating personnel at machines and plants. A typical application example is controlled machine access. The RF1000R portfolio supports logging of access data and traceability of changes, as well as individual control of access rights and fulfillment of documentation requirements.
Specificaties
Algemeen
| Ons artikelnummer | 4344045 |
| Artikelnummer fabrikant | 6GT28316AA60 |
| EAN-code | 4034106027377 |
| Artikelklasse (ETIM) | RFID-lezer |
| Merk | Siemens |
| Serie | |
| Type nummer | 6GT2831-6AA60 |
| Omschrijving | SIMATIC RF1000 access control reader RF1060R, ISO14443A/B Mifare, ISO1 |
| Land van Oorsprong | DE |
Technisch
| Frequentie | 13.56 - 13.56 MHz |
| Max. transmissiebereik | 30 mm |
| Breedte | 90 mm |
| Type ingangsspanning | DC |
| Materiaal behuizing | Kunststof |
| Hoogte | 62 mm |
| Diepte | 23.5 mm |
| Beschermingsgraad (IP) | IP65 |
Logistiek
| Levertermijn | Verwacht over 6 werkdagen |
| Aantal eenheden in artikel | 1 st |
| Minimale bestelafname | 1 st |
| Standaard voorraadartikel | Nee |
| Bruto gewicht | 0,12 kg |
| Afmeting verpakking | 0,17 x 0,08 x 0,05 m |
Prijs
| Bruto prijs (€) | 454,00 per 1 st |
Artikel bevat 1 st