Siemens - Systeeminterface bussysteem - 6GK5992-1AL00-8FA0
Productomschrijving
6GK59921AL008FA0 SCALANCE X AC CESSORY PLUG-IN TRANSCEIVER SFP992-1 1X 1000 MBIT/
SCALANCE X accessory; Plug-in transceiver SFP992-1; 1x 1000 Mbit/s LC port, with conformal coating; optical; multimode optical up to max. 750 m. SCALANCEPlug-in transceivers offer the option of flexibly equipping the modular Layer 2 and Layer 3 Industrial Ethernet switches for optical connections. With an operating temperature range from -40 °C to +85 °C, the plug-in transceivers are especially suitable for use in demanding environments.Modular system results in cost savings. The modular system allows the setup of electrical and optical Industrial Ethernet networks and an easy adaptation and expandability of the network topology and port type to the plant structure. Integrated industrial network for data, speech, and video. High performance thanks to to Gigabit ports.
Specificaties
Algemeen
| Ons artikelnummer | 4048731 |
| Artikelnummer fabrikant | 6GK59921AL008FA0 |
| EAN-code | 4047623198376 |
| Artikelklasse (ETIM) | Systeeminterface bussysteem |
| Merk | Siemens |
| Serie | |
| Type nummer | 6GK5992-1AL00-8FA0 |
| Omschrijving | Plug-in transceiver SFP992-1, 1x 1000 Mbit/s LC, MM glass, max. 750 m, |
| Land van Oorsprong | TW |
Logistiek
| Levertermijn | Verwacht over 6 werkdagen |
| Aantal eenheden in artikel | 1 st |
| Minimale bestelafname | 1 st |
| Standaard voorraadartikel | Nee |
| Bruto gewicht | 0,034 kg |
| Afmeting verpakking | 0,001 x 0,001 x 0,001 m |
Prijs
| Bruto prijs (€) | 250,00 per 1 st |
Downloads
Duurzaamheid
Links
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6GK5992-1AL00-8FA0/cat
Standards & regulation, certificaten etc.
Karakteristieken
Handleiding
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/product/6GK5992-1AL00-8FA0
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6GK5992-1AL00-8FA0/ae
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6GK5992-1AL00-8FA0/dl
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6GK5992-1AL00-8FA0/faq
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6GK5992-1AL00-8FA0/pm
Standards & regulation, certificaten etc.
Link to REACH information
Deeplink REACH
Link to Product page
Artikel bevat 1 st