Siemens - Coaxkabel - 6XV1875-5SH20
Productomschrijving
6XV1875-5SH20 SIMATIC NET CABLE N-CONNECT M/M RAILW 2M
N-Connect male/male flexible connection cable pre-assembled; length 2 m, for suitable for railway applications; flexible cable, for example, for the connection to antennas, suitable for IWLAN and mobile radio. SIMATIC NETCablesantenna connection cable N-Connect plug/plugFor example, for connecting antennas to active devices; suitable for Wi-Fi and mobile networks. Suitable for rail applications.Low attenuation ensures that the quality of the radio signal is only minimally impaired. Cables are flame-resistant, chemical-resistant and silicone-free.
Specificaties
Algemeen
| Ons artikelnummer | 2417928 |
| Artikelnummer fabrikant | 6XV18755SH20 |
| EAN-code | 4019169855969 |
| Artikelklasse (ETIM) | Data- en communicatiekabel |
| Merk | Siemens |
| Serie | |
| Type nummer | 6XV1875-5SH20 |
| Omschrijving | IWLAN 2x N-Connect Male/Male flexible connection cable, railway, 2 m |
| Land van Oorsprong | DE |
Technisch
| Oppervlakte geleider | Verzilverd |
| Nom. geleiderdiameter | 1.4 mm |
| Getwist | Nee |
| Materiaal aderisolatie | Geen |
| Afscherming groepen | Geen |
| Samenslag | Overig |
| Afscherming collectief | Geen |
| Mantelkleur | Zwart |
| Buitendiameter circa | 5.5 mm |
| Min. toegestane buigradius flexibele toepassing met geforceerde geleiding | 90 mm |
| Min. toegestane buigradius flexibele toepassing/vrije beweging | 90 mm |
| Min. toegestane buigradius stationaire toepassing/vast verlegd | 90 mm |
| Toegestane kabelbuitentemperatuur tijdens montage/handeling | -30 - 100 °C |
| Toegestane kabelbuitentemperatuur na montage zonder vibratie | -30 - 100 °C |
| Categorie | Overig |
| Kabeltype | Overig |
Logistiek
| Levertermijn | Verwacht over 6 werkdagen |
| Aantal eenheden in artikel | 1 st |
| Minimale bestelafname | 1 st |
| Standaard voorraadartikel | Nee |
| Bruto gewicht | 0,176 kg |
| Afmeting verpakking | 0,001 x 0,001 x 0,001 m |
Prijs
| Bruto prijs (€) | 62,50 per 1 st |
Links
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6XV1875-5SH20/cat
Karakteristieken
Handleiding
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/product/6XV1875-5SH20
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6XV1875-5SH20/ae
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6XV1875-5SH20/dl
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6XV1875-5SH20/faq
https://www.industry-mobile-support.siemens-info.com/#/en/searchArticle/6XV1875-5SH20/pm
Standards & regulation, certificaten etc.
Standards & regulation, certificaten etc.
Link to REACH information
Deeplink REACH
Link to Product page
Artikel bevat 1 st