ABB - Inbouwunit leeg - MBN169
Productomschrijving
MBN169
Interior fitting module, CombiLine, Modular distribution panel not assembled, for N/PE busbar and terminals horizontal, Grid unit 1 GU = 150 mm, panel width 1 = 250 mm, 12 Space units, unequipped for the installation of , for busbar system 2-pole, Busbar alignment: horizontal, with busbar holders ZX518, Busbar center distance: 40 mm, for maximum 2 Cu busbars, (busbars must be ordered separately), rated current maximum 320 A, covers out of Plastic, 90 degree press and turn closure, RAL 7035, Design of the cover: Closed, usuable as of the cabinet depth of 200 mm
Specificaties
Algemeen
| Ons artikelnummer | 2285157 |
| Artikelnummer fabrikant | 2CPX041424R9999 |
| EAN-code | 4011617414247 |
| Artikelklasse (ETIM) | Inbouwunit leeg |
| Merk | ABB |
| Serie | CombiLine N |
| Type nummer | MBN169 |
| Omschrijving | Montagekit tbv veld v.v. N/PE rail tot 320A |
| Land van Oorsprong | DE |
Technisch
| Hoogte | 150 mm |
| Diepte | 200 mm |
| Aantal DIN-rails | 0 |
| Breedte | 250 mm |
| Met N-PE-klemmen | Nee |
| Met afdekking | Ja |
| Montageplaat | Nee |
| Soort afdekking | Gesloten |
| Met montageplaat | Nee |
Logistiek
| Levertermijn | Verwacht over 10 werkdagen |
| Aantal eenheden in artikel | 1 st |
| Minimale bestelafname | 1 st |
| Standaard voorraadartikel | Nee |
| Bruto gewicht | 0,592 kg |
| Afmeting verpakking | 0,265 x 0,165 x 0,06 M |
Prijs
| Bruto prijs (€) | 101,00 per 1 st |
Downloads
20230202143438835_839657032.pdf
Standards & regulation, certificaten etc.
Handleiding
RoHS-verklaring
Verklaring DOC CE (Declaration of conformity CE)
https://att.2ba.nl/8712507900029/OTA/88/88b8/88b824b83aa6ca3a1e8799ed238ed656.xlsx
https://att.2ba.nl/8712507900029/OTA/44/445d/445d247ee51fab654bd25b51753b4bac.pdf
Handleiding
Verklaring DOC CE (Declaration of conformity CE)
Artikel bevat 1 st